Archiwum dla Listopad 2012

Kartoflak czyli ciasto drożdżowe z farszem z kartofli i kaszy gryczanej

Czasami tak jest. Musisz wyjechać daleko, daleko… zostawić dom, ciepło rodzinnego ogniska, ludzi którzy zawsze Ci pomogą i będą przy Tobie…. Czytaj dalej »

Ucierane ciasto z Lubisiami

Chyba każdy miał kiedyś w dzieciństwie misia. Takiego pluszowego, do którego można było się przytulić, w którego można było się wypłakać i który zawsze przy nas… Czytaj dalej »

Hamburger – troszkę Ameryki w Europie

Po obejrzeniu amerykańskiej edycji „Masterchef” z niecierpliwością czekałam na polska edycję. Byłam ciekawa co takiego wymyślili scenarzyści, jak spiszą się uczestnicy i czy jury będzie charyzmatyczne. I się… Czytaj dalej »

Princessa – muffiny

Moim ulubionym wypiekiem są muffiny dlaczego? Ponieważ są proste do zrobienia, przeważnie się udają, a przede wszystkim są pyszne 🙂 Dzisiaj proponuję muffiny z… Czytaj dalej »

Jabłko dla Śpiącej Królewny

To podobno w Segowi – mieście położonym w środkowej Hiszpanii – Walt Disney ujrzał zamek, który był pierwowzorem dla zamku… Czytaj dalej »

Pieczona szynka

  Przejeżdżając przez Hiszpanię chyba nie było miasta, w którym nie wisiały by szynki. Małe sklepiki, duże markety, nawet specjalnie… Czytaj dalej »

Batonikowe wypieki

Jest to pierwsza akcja zakładana na moim blogu i mam nadzieję, że nie ostatnia. Akcja ta jest dla batoników wszelkiego… Czytaj dalej »

Gruszki w czerwonym winie

  Są bardzo wymagające, kapryśne i delikatne, ale kiedy spełni się ich zachcianki to potrafią się odwdzięczyć. Nie wszędzie chcą rosnąc, potrzebują dużo słońca i najlepiej jak… Czytaj dalej »