Dynia – nie tylko do jedzenia

 

Do dzisiejszego wpisu zainspirowała mnie wizyta we francuskim miasteczku Moustiers – Ste- Marie. Jest to miasteczko położone na południu Francji w jej górzystych rejonach. Ulokowane na skraju głębokiego parowu, poniżej stromych skał, jest zachwycające. Spokojne, małe z wąskimi uliczkami, pachnące lawendą i ziołami prowansalskimi.

Widok na Moustier -saint- Marie

Gwiazdka z nieba

Jest to jedyne miejsce w Europie, gdzie można zobaczyć gwiazdkę z nieba 🙂 prawdziwą złotą gwiazdkę. Ponad parowem z rwącym potokiem Rioul, przewieszony jest żelazny łańcuch z pięcioramienną złotą gwiazdą. Legenda głosi, że w XIII wieku zawiesił go baron Blacas w podzięce za cudowne ocalenie z niewoli    podczas siódmej krucjaty.

Widok na balkon restauracji

 

 

Oprócz atmosfery spokoju i wypoczynku, zachwyciły mnie wszech obecne kwiaty, które ozdabiały to miasteczko. Takie same jak u nas pelargonie, mieczyki, a jednak inaczej wyglądały… Miały intensywniejsze kolory, więcej kwiatów, a zieleń była bardziej zielona. Na tle surowych domów z kamienia wyglądały wręcz bajecznie.

 

Bukiet na okiennicy

 

Podobało mi się też to, że kilka prostych kwiatków w malowanym wazonie lub doniczce tak ładnie może wyglądać – zapomniałam dodać, że Moustier-ste- Marie słynie z wyrobu fajansów.

Bukiet na okiennicy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prowansalska lawenda

 

 

 

 

Zaczarowana tą prostotą i efektem, wspominając to miasteczko, zdecydowałam się, stworzyć własna kompozycję kwiatową 🙂

Bukiet w dyni

 

 

 

 

 

 

 

Wykorzystałam do tego to co miałam pod ręką: ozdobną dynie – która służyła mi jako wazon, gąbkę do układania kwiatów i kwiaty oczywiście, kolorowe margerytki.

Bukiet w dyni

 

 

 

 

 

 

Równie dobrze sprawdziły by się kwiaty sezonowe np: chryzantemy, wrzosy, aksamitki, jesienne liście, owoce róży czy rajskie jabłuszka 🙂

 

 

 

 

 

 

1 komentarz

  1. suplementy ketony 26 listopada 2012 at 17:08

    Podoba mi sie inne, nowe podejscie do tematu. notka jest ciekawa i dobrze napisana, wiec nie ma sie do czego „przyczepic”. Gratuluje stronaa, bo jest naprawde super!