Dynia – nie tylko do jedzenia

 

Do dzisiejszego wpisu zainspirowała mnie wizyta we francuskim miasteczku Moustiers – Ste- Marie. Jest to miasteczko położone na południu Francji w jej górzystych rejonach. Ulokowane na skraju głębokiego parowu, poniżej stromych skał, jest zachwycające. Spokojne, małe z wąskimi uliczkami, pachnące lawendą i ziołami prowansalskimi.

Widok na Moustier -saint- Marie

Gwiazdka z nieba

Jest to jedyne miejsce w Europie, gdzie można zobaczyć gwiazdkę z nieba 🙂 prawdziwą złotą gwiazdkę. Ponad parowem z rwącym potokiem Rioul, przewieszony jest żelazny łańcuch z pięcioramienną złotą gwiazdą. Legenda głosi, że w XIII wieku zawiesił go baron Blacas w podzięce za cudowne ocalenie z niewoli    podczas siódmej krucjaty.

Widok na balkon restauracji

 

 

Oprócz atmosfery spokoju i wypoczynku, zachwyciły mnie wszech obecne kwiaty, które ozdabiały to miasteczko. Takie same jak u nas pelargonie, mieczyki, a jednak inaczej wyglądały… Miały intensywniejsze kolory, więcej kwiatów, a zieleń była bardziej zielona. Na tle surowych domów z kamienia wyglądały wręcz bajecznie.

 

Bukiet na okiennicy

 

Podobało mi się też to, że kilka prostych kwiatków w malowanym wazonie lub doniczce tak ładnie może wyglądać – zapomniałam dodać, że Moustier-ste- Marie słynie z wyrobu fajansów.

Bukiet na okiennicy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prowansalska lawenda

 

 

 

 

Zaczarowana tą prostotą i efektem, wspominając to miasteczko, zdecydowałam się, stworzyć własna kompozycję kwiatową 🙂

Bukiet w dyni

 

 

 

 

 

 

 

Wykorzystałam do tego to co miałam pod ręką: ozdobną dynie – która służyła mi jako wazon, gąbkę do układania kwiatów i kwiaty oczywiście, kolorowe margerytki.

Bukiet w dyni

 

 

 

 

 

 

Równie dobrze sprawdziły by się kwiaty sezonowe np: chryzantemy, wrzosy, aksamitki, jesienne liście, owoce róży czy rajskie jabłuszka 🙂

 

 

 

 

 

 

1 komentarz

  1. suplementy ketony 26 listopada 2012 at 17:08 Reply

    Podoba mi sie inne, nowe podejscie do tematu. notka jest ciekawa i dobrze napisana, wiec nie ma sie do czego „przyczepic”. Gratuluje stronaa, bo jest naprawde super!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *